Düşük Bütçeli Sistemli Bilgisayarınız İçin Oyunlar

Gta IV

Oyunun çıkışı seneler olsa dahil hala  iş yapacak nitelikte ve hikayesi  bile hala herkezi heyecanlandırır. Sistem açısından 2 Gb Ram gibi 512 Mb ekran kartlı sistemler çok rahat açacaktır. Hiç bilmeyenler için Roman Ve Niko’nun efsane hikayesi  çok hoşunuza gidecek ve hayat hakkında bir çok şeyi kavrayacaksınız.

Bully: Scholarship Edition

Bu oyun diğer oyunlarla arasında kıyaslama yaparsak en bence en iyi oyunlar arasında çünkü liseye yeni başlamış bir ögrencisiniz ve okulda sevgili yapabilir. Yeni silahlar üretebilir lise derslerinize girip çıkabilirsiniz. Silah derken sapan,kimyasal şeyler, tamamen zararsız çocuklar için zararlı diyebileceğimiz şeyler dersler kalırsanız sonraki sene vermek zorundasınız yoksa o ders bitmeden oyun bitmez. 2008 de çıkmış bir oyun olarak sistem falan istemez 2 gb ram 512 mb ekran kartı gibi belleklerle çalışacaktır.

Call of Duty® 4: Modern Warfare

Cot serisinin hepsi efsanedir ama bu oyun çıktığında devrim niteliği yaratmıştı çünkü bu oyun grafik açısından o zamanda  yok yok denecek kalitede idi ve çok akıcı ve sürükleyici bir seri idi ben tüm cot serisini oynamış biri olarak bu oyunuda tavsiye ediyorum resimin kötü olduğuna bakmayın sebebi şu oyun eski olduğu için zaman geçtikçe sunucuların sıkıştırması sebebi ile resmin kalitesi düşüyor.

Far Cry 3

Bu Oyunumuz 2013 yılında çıkmıştır ancak grafiksel açıdan çok zengin ve çok eğlenceli bir hikayesi bulunmakta. Bu oyun için sisteminizi biraz da olsa zorlamanız gerekebilir. Ortalama olarak 3 gb ram ve 1 gb ekran kartı sizin bu oyunu oynamanıza yetecektir.

Enemy Territory: Quake Wars

Bu oyun benim favorilerim , arasında sisteminizi hiç bir şekilde yormaz ve fazla sisteme ihtiyaç duymaz 2007 yapımı bir oyun,oyunun özellikleri şöyle siz ya uzaylı yada asker tarafı seçiyorsunuz. çeşitli uçak ,tank,silahlar ve inanamayacak derecede kaliteli bir grafik ile göreceksiniz gerçekten efsane bir oyun uzaylılar tarafından robot,uçan robotlar,füze sistemi ve benzeri bir çok şey mevcut çocukluğumun oyunu diyebilirim.  Düşük sistem dostu bir oyundur 1 yada 2gb ram 256 mb ekran kartı yeterli olacaktır.

Counter-Strike 1.6

Herkezin çocukluğunda oynadığı efsanelerin efsanesi caunter strike 1.6 ‘yı bu listeye eklememek ayıp olduğu için onuda ekleyelim. Şuanda bile saatlerce oynayabileceğimiz sistemin hiç bir şeyini istemeyen bu oyunu oynayabilirsiniz.

Half Life 1

Half life internet kafelerden arkadaşlarımızla saatlerce oynadığımız ve hala modası tamamen geçmemiş efsane diyeceğimiz bir oyun inanılmaz silahları ve 2004 yılına göre düşünülmüş.  mükkemmel aletler sayesinde efsane olmuş oyunumuz. bu oyunda sistem istemez oyun ya multiplayer yada hikaye modu olarak ikiye ayrılır.

Mame Emulatör

Mame Emulatörü küçükken veya orta genç yaşlarınızda iken oynadığınız ateri oyunlarını bilgisayarınıza taşıyacaksınız bildiginiz ateri salonları ile aynı  tokeninizi kendiniz atacaksınız isterseniz 3 kişiye kadar oyunları oynuyacaksınız 8000’e yakın oyunlu paketler internette bulunmakta.

Furkan Yüksel: Kendi halinde yeniliklere açık öğrendiği yeni şeyleri paylaşan Nişantaşı Üniversitesi Mezunu .Net Developer :)
İlgili Yazı