Gvz Free Talk Nedir Sesli Kontrol Programı

Bugün Gvz  Free Talk  Programının ne olduğu hakkında sizlere bilgi vereceğim. Öncelikle bu programın amacı sesli kontroller ile bilgisayarı yönetmek örneğin chrome’u aç komutunu verdiğinizde bilgisayar otomatik olarak chromu açacak.

Komutlar kısmında ilk önce okunuşunu yazıyoruz sonra tamam dedikten sonra programın yolunu yazıyoruz. Programları otomatik bulmuyor. İlk seferde ayarlarını yaparsanız gayet açıklayıcı ve işe yarar bir program özellikle bazı programlara program içi bile çalışmakta. Ancak bazen siz konuşurken farklı algılamalar yapabilmekte onun içinde durdurma komutunu yazacaksınız.

Program ileri nesillerde  çok işimize yarayacak gibi görünüyor. Bence görme engelli vatandaşlarımız bu komutlarla youtube gibi sitelerden müzik dinleyebilecek hikaye dinleyebilecek bu çok hoş bir şey şuanda normal kullanıcı iseniz ise komutları buraya ekleyerek işleri dahada hızlandırabilirsiniz. Ama şuanda biraz daha gelişmesi gerekiyor gibi gözüküyor.  Şuanda pek akıcı olmasa bile updateler ile düzelecek ve dahada iyi hale gelecek gibi gözüküyor.

Örnek Video

Furkan Yüksel: Kendi halinde yeniliklere açık öğrendiği yeni şeyleri paylaşan Nişantaşı Üniversitesi Mezunu .Net Developer :)
İlgili Yazı