Video Kurgulamada En Çok Kullanılan Programlar

Listemizdeki  Video Programları Basitten Zora Sırasıyla 1.Movie Maker 2. Camtasia Studio 3.Wondershare Video Editor 4.Magix Vegas Pro  5.Adobe After Effect   6.Adobe PremierPro Tek  Tek Anlatıcam. Bu Kısa Makalede Kendinize Göre Eşleşmiş Programları Kullanabilirsiniz.

Movie Maker

Amatör Arkadaşlar İçin En Çok Kullanılan Programlardan Bir Tanesi Ve Önceden Bilgisayarın İçinde Geliyordu Şimdi Gelmiyor Ancak Microsoft’tan İndirip Kurulabilir. Basit Ve Çok Kullanışlı Olmayabilir. Ama Amatör Videoları Düzenleyip Üzerine Resim Ekleyebilir.Ve Ortamda Sıcak Görüntüler Oluşturabilirisiniz. Ayrıca Düzenledikten Sonra Facebook,Youtube Hesaplarınıza Bağlayıp Paylaşmanızı Sağlar.

Camtasia Studio

İlk Video Editlemeye Başlayacaksanız Bunu Kullanmanızı Tavsiye Ederim Basit Ve En Kolay İşleriniz Halleder Aklınıza Gelen Herşeyin Bi Kısmını Yaparsınız Profesyönel Olmasada Sırıtmaz İyi Bir Program Ayrıca Video Çekmeye İşide Görür.

Wondershare Video Editor

Bu Programı Pek Kullanmadım Ancak Kullanması Camtasia’dan Daha Zor Ve Karmaşık Bunda Hazır Basit  İntrolar Bulunmakta  Fazla Kullanmadım Ancak Garip Bi Program Editörü Düzgün Ancak Programın İncelikleri Karışık Yada Ben Kullanamadım Tabiki.

Magix Vegas Pro

Geldik En Çok Sevdiğim Program Olan Vegas Pro’ya Bu Programı Kullanması Basit Ama Biraz Karmaşık Youtube’de Bir Çok Ders Bulunmakta Bu Programı Film Yapımında Youtuber’ler V.b Bir Çok Yerde Kullanılmaktadır. Yeşil Işın ,İntro,cartcurt Neredeyse Hepsi Buradan Yapılmakta.

Adobe After Effect

Geldik Karmaşık Programlara Bu Programla Genelde İntro Yapılabilir. Neredeyse Vegas Pro’yla  Aynı İşi Yapar Ancak Bu Programı Kullanması Çok Karmaşıktır. Ve Bilgisayarınız Çok Yorar Benim Yorumum Tabiki Güçlü Bi Bilgisayarınız Varsa Ve Ögrenmeyi Seviyorsanız Tam Sizlik Bir Program. Işın Kılıcı İnanılmaz Videolar Olarak Adlandırılan Magic Video Tarzı Videolar Hazırlayabilirsiniz. Youtubede Dersleri Bulunmakta. Genelde Patlamalı Çatlamalı Videolar Yapıyorlar. Bizim Deyimimiz İle Effektif Videolar Yapıyorlar.

Adobe Premier Pro

Türkiyedeki Youtuberler Genelde bunu Kullanır. Bununda Bir Çok Eğitim Videosu Youtube’de Bulunmakta. Bu Programda Kurgu Montaj Ayarlarını Yapabilirsiniz.Genelde Youtuberler bunu Kullanır.Ve Film Yapımındada Kullanılır İyi Bir Birleştirme Programı Olabilir.  Bir Video’nun Montajını Yani Parça Parça Olarak Ekleyebilir. Ve Üzerine Komik Videolar Resimler Ekleyip Youtube’de Para Kazanabilirisiniz. Tabiki Video’nuzun Kalitesi 1080p Altı Olmamalı. Ve Hoş İyi Bir İçerik Yakalamalısınız.

Furkan Yüksel: Kendi halinde yeniliklere açık öğrendiği yeni şeyleri paylaşan Nişantaşı Üniversitesi Mezunu .Net Developer :)
İlgili Yazı