En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri 2017

Konumuza başlarken arkadaşlar benim sitemde en çok kullandığım eklentileri buraya ekledim umarım hoşunuza gider gerçekten yararlı bir çok bilgi var sizinde işinizi göreceğinden eminim.

Akismet

Akismet eklentisi çok önemli bir eklenti çünkü  wordpress kullanıyorsanız sürekli olarak spam yorumlaradan sıkılırsınız. Ve bu olay sizi bunaltır sıkar bunun çözümü için kullanabilirsiniz. Her gördüğü saçma ve copy paste yorumları siz görmeden engeller. Ücretsizdir ve sitesinden kayıt olup api key gönderir onu yaparak sorunsuz istediğiniz kadar kullanırsınız.

Eklentiyi Indir

WP Fastest Cache

Eklentinin yaptığı iş sitenizin %75 daha hızlı açılmasını sağlar css ve js dosyalarınızı düzenler sayfalarınızı sıkıştırır arama motorlarına hızlı sayfanızı indexler. Wp Fastest Cache Türk Yapımı bir cache eklentisi şuanda ilk sıralarda hatta en iyisi diyebilirim.  Ben bile bunu kullanıyorum arayüzü türkçe ve açıklamalı ve milliyetçi bir yaklaşım yaparak kardeşimizi destekleyebiliriz. Milli açıdan demiyorum ama şuanda  En iyisi bu.

Eklentiyi Indir

All In One SEO Pack

Bu eklenti olmazsa olmazlardan sitenizin google ve diğer arama motorlarında hızlı ve düzgün index yapması için kullanılır. Açıkçası google sizi bu bilgilere göre tanır ve ona göre yazılarınıza göre sizi öne çıkarır ve indexleme yapar.

Eklentiyi Indir

Contact Form 7

Bu eklentimizin amacı sitenizde iletişim bölümü kısmı yapmak ve herhangi bir şey geldiğinde mail adresinize mail gider ve ona cevap verip karşınızdaki kişilerle iletişimde bulunabilirsiniz.

Demo olarak benim sitemdeki iletişim bölümüne bakabilirsiniz veya üstüme tıkla

Eklentiyi Indir

AMP(Accelerated Mobile Pages)

Sitenizin mobil olarak gözükmesini sağlar normalde bilgisayarlara göre mobilde sayfalar daha yavaş açılır bunun için amp sizin işinizi kesin olarak görecektir %75 olarak siteniz daha hızlı açılacak ve mobil ziyaretçi kaybetmeyeceksiniz.

Eklentiyi Indir

WP Author Bio

Konu bitiminde alt kısımda yorumlardan önce yazar kısmı yaratmak isterseniz böyle benim yaptığım gibi böyle bir tasarım yapabilirsiniz.

Eklentiyi Indir

TinyMCE Advanced

Konu açarken size yardımcı istiyorsanız ben daha detaylı şeyler yapacağım detay benim için önemli diyorsanız konunuz daha güzel olmasını istiyorsanız eklentiyi kullanabilirsiniz.

Eklentiyi Indir

Google Captcha

Sitenizde şifre denemeleri veya bruteforce tehlikesine karşı gelmek için kullanabileceğiniz en iyi eklenti 5’den fazla giriş yapamayı denerse otomatik  farklı resim çıkacak kısacası kullanıcı adı ve şifre denemesi yapamayacaklar.

Eklentiyi Indir

WP Mail SMTP

Bu sizin sitenizin kalbi eklentilerden biri normalde wordpress’de mail olayı çalışmıyor bu eklentiyi kurarak wordpressin kendi özelliğinde mail gönderme çalışmıyorsa bu yol ile smtp baglayıp sorunu kökten çözebilirsiniz.

Eklentiyi Indir

WP-PageNavi

Eğer eklentinizin alt kısımlarında diğer sayfaya geç gibi bir şey yok ise bu eklenti ile sayfalara bölüp konuları diğer sayfalara atayabilirsiniz.

Eklentiyi Indir

WP-PostViews

Postviews eklentisi yazılarınızın ne kadar okunduğunu görebileceğiniz nacizane bir eklentidir.

Eklentiyi Indir

Ad Inserter

Bu Eklenti Google Adsense İle veya benzer reklam firmaları ile etkileşime girdiyseniz çok işinize yarayacak  ve istersen konunun başında isterseniz konunun sonuna isterseniz ortasına sitenin sağ tarafına sol tarafına her yerine ekleyebilirsiniz. ben adsense ile onaylandığım’dan beri kullandığım başarılı eklentilerden.

Eklentiyi Indir

Blog2Social

Konularınızı sosyal medyada toplu bir şekilde paylaşmak istiyorsanız çok işinize yarayacak bir eklenti bende kullanıyorum tabi ki çok da başarılı bir eklenti.

Eklentiyi Indir

Crazy Lazy

Bu eklenti sitenizin kullanıcı aşşağı kaydırmadıkça yeni şeyleri getirmeyecek ve daha hızlı açılmasına sebep verecek çok hızlı açılacak.  Ve daha hızlı açılacağı için kullanıcı kaybetmeyeceksiniz.

Eklentiyi Indir

Forget About Shortcode Buttons

Bu eklenti sizin istediğiniz şekilde buton yapmanıza yardımcı olacak bu butonlara icon ekleyebilirsiniz properties kısmında yazı ekleme ve link ekleme kısmı var tabi ki bende kullanıyorum.

Eklentiyi Indir

Regenerate Thumbnails

Bu eklenti resimleri parçalar büyük boyutta bir resim attınız ve sitenizde çok yer kaplar bu resmi 5 parçaya bölüp hangisi sizin boyutunuza uyarsa onu kullanmanız için kullanır.

Eklentiyi Indir

Page Links To

Sitenizde sayfaları link’e çevirebileceğiniz bir eklenti örnek temanızda anasayfa yok ise bu şekilde üst kısıma ekleyip sorunu çözebilirsiniz. yada ihtiyaca bağlı olarak yapabilirsiniz.  evet bende kullanıyorum yukarıdaki kısımda anasayfa gördüğünüz gibi bir sayfa oraya yönetiyor.

Eklentiyi Indir

Furkan Yüksel: Kendi halinde yeniliklere açık öğrendiği yeni şeyleri paylaşan Nişantaşı Üniversitesi Mezunu .Net Developer :)
İlgili Yazı